Село Ужок

Головна пам’ятка – стара дерев’яна церква, вона за правом вважається однією з найкрасивіших. У центрі села Ужок (засновано в 1582 році, знаходиться на висоті 567 м.н.р.м.) розташувався дерев’яний тризрубний храм – церква святого архангела Михайла. Збудовано його було в 1745 році.

Так само, користуються великою популярністю мінеральні джерела.

Давно в селі Ужок було багато мінеральних джерел і вони дуже славилися на всю Європу, особливо на сусідню Галичину. Відомі вони були ще з 17-го століття. На їх базі було навіть організовано бальнеологічний курорт. З корпусами, ваннами, парком, лікарнею. Найбільш відомим було джерело «Гераклове». У нього була настільки цілюща вода і заради нього приїжджало стільки туристів, що незабаром поруч з ним з’явилася бронзова статуя Геракла, того самого, що душить Лернейскую гідру. Подейкують, що її перевезли до джерела з перевалу, де в ті часи проходив кордон. Зараз Геракл стоїть при вході в Ужгородський замок.

Недалеко від села знаходиться ще дві пам’ятки, доступні туристам. Саме над селом Ужок, ліворуч, на висоті 900 м.н.р.м., на території Верхніх Бескидів, знаходиться витік річки Сан (пол: San, укр: Сян), що бере свій початок в Карпатах і є правою притокою річки Вісла. Довжина річки 444 км. У гірській місцевості, починаючи від початку, є природним «роздільником» між Україною і Польщею на досить великої протяжності. Якщо піднятися по хребту, розташованому праворуч від села, то можна знайти витік річки Уж розташований на невеликій галявині на висоті 950 м.н.р.м недалеко від Вододільного хребта. Довжина річки – 127 кілометрів з яких приблизно 21 кілометр вона тече по території Словаччини, перетинаючи кордон біля села Загор. Впадає в річку Лаборець у словацькому села Драгньов.

використано матеріали

Александр Богданов
TOUR.UZHGOROD.UA
П У Т Е В Ы Е З А М Е Т К И К Р А Е В Е Д А – Д И Л Е Т А Н Т А

Call Now Button