Село Кострино

Село Кострино розташоване на території Великоберезнянського району, Закарпаття. Головною визначною пам’яткою і своєрідною візитною карткою села Кострино є наявність дерев’яної церкви Покрови Пр. Богородиці.

Церква ставиться до ряду відомих архітектурних пам’яток України. Споруда є бездоганним художнім твором, ідеально вписався в панораму навколишнього ландшафту. У довжину церква простяглася на 15 метрів, а ширину – 7 метрів. Висота від вежі від фундаменту дорівнює 14 метрам.

У первісному вигляді споруджену в 1645 році дерев’яну Покровську церкву розташували в селі Сянки Турківського повіту на Львівщині, а в 1703 р відбулося її переміщення в Кострино.

У 1761 р над зрубом верху бабинця з’явилася дерев’яна, триверха і тризрубна дзвіниця каркасного типу. Кутові з’єднання реалізовані врубками в простий замок з наявністю потайного прямого шипа. У поперечному перерізі всі три зруби мають близькість до форми квадрата, а перетин центрального зрубу ширше аналогічного параметра інших зрубів. У всіх трьох обсягів церкви є перекриття у вигляді шатрових завершень з наявністю двох заломів. Над бабинцем знайшли свою реалізацію емпорії. Церква оточена піддашшям в місцях випуску зрубу і споруджена з брусів ялинових дерев. Покриття верхів, піддашшя і стін над опасання реалізовано за допомогою гонту.

До наших днів у церкві збереглися сліди дерев’яної різьби XVIII століття. Архітектурні форми пам’ятника тяжіють до бойківської школі зодчих. При цьому надбудова каркасної дзвіниці над західною частиною, висота якої перевершила параметри центрального зрубу, своєю появою послужила порушенню рівноваги архітектурних мас і надала пам’ятнику рис притаманних лемківській архітектурі.
(48.941913, 22.590372) (Великоберезнянський район)

Також, є 4 сірководневих мінеральних джерела на одній невеликій галявині в лісі на околиці села Кострино. Одне джерело облагороджено і вода з нього досить смачна. Вода з двох інших джерел близько першого має інший смак. Влітку застоюється і пити її не рекомендується. Четверте джерело знаходиться в заростях на іншій стороні струмка. Випливає і відразу утворює болото. Не використовується. Джерела дуже популярні серед жителів навколишніх сіл. (48.934500, 22.593918) (Великоберезнянський район)

Між селами Кострино і Жорнава над дорогою, є скельне утворення “Москалик”, симпатичний такий пам’ятник природи, фотографій поки немає, та й звідки походить така назва, теж поки інформації немає;) (48.968663, 22.624610) (Великоберезнянський район).

Використано матеріали

Александр Богданов
TOUR.UZHGOROD.UA
П У Т Е В Ы Е З А М Е Т К И К Р А Е В Е Д А – Д И Л Е Т А Н Т А

Call Now Button